North Of Instagram

Instagram and I have had quite the unstable relationship over the years, so I thought I’d change that around and make it into something special.

The best way I could think to do that was to embrace all the striking northerly content I could find and share it here through a new series called North Of Instagram.

I hope that with this sharing, I’ll be able to introduce you to creative individuals who’ll stoke the northerly obsession that burns in your heart!

View this post on Instagram

#nordvis #home #lapland

A post shared by Nordvis (@nordvis) on

 

View this post on Instagram

Żadna dotychczasowa moja podróż nie była bardziej wyczekana niż ten pierwszy wyjazd na północ. Czy naprawdę będą tam obrazy tak różne od tych dotychczas widzianych? Jak wygląda to wulkaniczne najmłodsze dziecko Ziemi? Czy skrywa swe piękno przed wścibskim okiem turysty? Pierwsze chwile po wyjściu z samolotu i już wszystko okazało się jasne. Nigdzie nie trzeba szukać tej prawdziwej Islandii. Ona po prostu jest. Nieprzyjazna w swej surowości i oniemiająco piękna. Przerażająca i wzbudzająca szacunek. Przedziwna. I z mieszkańcami o najpiękniejszych grzywach na świecie… #iceland #islandia #północ #podróż #north #konie #melancholia #wdrodze #jesień #throwback #foggy #somewheremagazine #polskieblogi #polskieblogipodroznicze #podroze #koń #tęsknota #roamtheearth #NatGeoTravel #beautifuldestinations #moodygram #visualscollective #theoutdoors #stayandwander #europe #artystycznapodroz #traveldeeper #flyforfreepl #exploretheworld #horses

A post shared by Patrycja Kornas (@powroty.do) on

https://www.instagram.com/p/B3fn7QoHOkg/

View this post on Instagram

🌲 Austefjorden 🌲

A post shared by Frida Engeset Løfoll (@fel.illu) on

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s